Giżycko - oceny wg. turystów:
średnia 4.06 na podstawie 12 opinii

Nurkować można też w jeziorach

Jak fascynującym sportem jest nurkowanie nie trzeba nikogo przekonywać. Jest to jednak sport, który wymaga określonych umiejętności, posiadania sprzętu, jak też bezpiecznych wód. Wszystko to można znaleźć na Maurach.

        W Giżycku ma siedzibę Mazurskie Centrum Nurkowe im Andrzeja Balona Tarasiewicza, a jego letnia baza mieści się w Trygorcie nad Jeziorem Mamry. Odbywają się w niej szkolenia płetwonurków na wszystkich poziomach. Kursanci korzystają z toru przeszkód, który służy do praktycznego wykorzystywania umiejętności i dodatkowych ćwiczeń, jak też ze słynnego już wraku Arabelli. Spoczywa on na 33 metrach głębokości i choć jest tu zimno i ciemno, to jednak przebywanie w nim to wielka frajda, bo oprócz treningu mona też podziwiać pływające ryby.  

                                                                                                                                                             fot. Pixabay.com

      Jego historia jest ciekawa i zaskakująca. Arabella była prawdopodobnie angielskim kutrem desantowym podczas II wojny światowej, potem pływała pod harcerską banderą, a przez wiele lat była Sławomirem pod komendą Wiesława Tarasiewicza. Gdy jej czas dobiegł końca, miała być oddana na złom, wtedy jej „szef” zdecydował się ją... zatopić. W ten sposób Mazury zyskały swój wrak, który budzi żywe zainteresowanie.

      W zimie Mazurskie Centrum Nurkowe prowadzi kursy nurkowania podlodowego. Również wtedy szkolenie urozmaica tor przeszkód i inne „atrakcje”.  Centrum organizuje także wyprawy, podczas których grupa płetwonurków wyrusza na „obce wody”.
Warto zobaczyć
Warto wiedzieć
Piłkarski Turniej Gwiazd

Piłkarski Turniej Gwiazd” połączony z akcją charytatywną.

Zbiórka pieniędzy dla giżycczanina Adriana Jarosza.

Data i godzina: 14 maja (niedziela), godz. 14.30

Miejsce: Boisko Orlik przy SP7

czytaj więcej
Trasy spacerowe w Giżycku
Przedstawiamy kilka interesujących tras w Giżycku!
Zaplanuj swój wypoczynek razem z Nami :)

#SpacerPoGiżycku


czytaj więcej
Giżycko - trasy samochodowe

Posiadanie samochodu na wakacjach również może okazać się przydatne. Nawet na Mazurach, dokąd, jak się przyjęło, człowiek zmierza po to, by zjednoczyć się z naturą. Dzięki prywatnemu pojazdowi będziemy mogli pokonać większe odległości w znacznie krótszym czasie, a co za tym idzie – zobaczyć i zwiedzić znacznie więcej pięknych miejsc. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami tras.

czytaj więcej
Giżycko - wędkarstwo
Wielkie Jeziora Mazurskie stanowią nie lada gratkę dla wędkarzy. Na terenie powiatu giżyckiego znajduje się aż 38 jezior. Na części z nich możliwy jes...
czytaj więcej
Kalendarz imprez w Giżycku w 2017 r
Zobacz co się dzieje  w Giżycku i okolicach w maju, czerwcu oraz w wakacje  2017 !Koncerty, kino letnie, zloty,  festiwale, maratony, turnieje - dziej...
czytaj więcej
Warto wiedzieć - zobacz więcej

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: Gizycko.com!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!